• Ege Plaza Mevlana Bulvarı No: 182/26-27
  Çankaya/ANKARA
 • 0312 990 0 990, 0530 869 89 81
 • info@gulerklinik.com.tr
 • Pzt-Cuma 10:00 - 19:30
  Cumartesi 09:30 - 17:00
  Pazar : Kapalı
Ege Plaza Mevlana Bulvarı No: 182/26-27 Çankaya/Ankara
Çalışma Saatlerimiz
 • Pzt-Cuma 10:00 - 19:30
  Cumartesi 09:30 - 17:00
İletişim

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir?

Özellikle son zamanlarda vücudun farklı farklı yerlerine yapılan çeşitli estetikler giderek popülerleşmektedir. Bunun getirdiği bazı kalıplaşmış güzellik standartları insanların kendilerini beğenmemesine sebep olmaktadır. Bu güzellik standartları dış görünüş ile ilgili olmakla birlikte artık cinsel organları da kapsamaktadır. Genital estetik adı verilen bu estetik türleri pek bilinmemekle beraber giderek yaygınlaşmaktadır. İnsanların kendilerini oldukları gibi kabul etmelerinin zaten çok kolay olmaması hem de standartlara uymadığını düşündükleri için oluşan önyargıları onları estetik yaptırmaya itmektedir. Diğer bir yandan ise kişinin kendini sevebileceği duruma getirmesi ve onu çok rahatsız eden kendi ile ilgili şeyleri estetik yoluyla yaptırtması, toplumda olumlu bakılmasa da özgüven arttırıcı olduğu için aslında düşünüldüğü kadar da kötü değildir. Bu sebeple de genital estetikler hem kadınlar hem de erkekler tarafından gittikçe artarak yaptırılmaktadırlar. Farklı farklı bölgelere yaptırılabilmesinin yanında vajina hassas bir yapıya sahip olduğu için, hijyen koşullarına son derece dikkat edilmelidir. Ayrıca yapan kişilerin uzman olması yine sağlık açısından son derece önemlidir.

Genetik Estetik Yaptırılabilecek Bölgeler

Büyük ve küçük dudaklar (labioplasti)
Zamanla sarkan bu dudaklar hem bikini gibi kıyafetler giyildiğinde kötü durmakta hem de cinsel ilişkiye girmeyi zorlaştırmaktadır. Bu sebeple çok küçük bir dokunuşla kısaltılıp, şekillendirilebilirler.
Vajina daraltma işlemi (vajinoplasti)
Bu işlemin yapılmasının sebebi özellikle doğum sonrasında vajinası genişleyen kadınların, cinsel ilişkiden aldıkları zevkin hem kendileri hem de partnerleri için azalmasıdır. Cerrahi ya da lazer yöntemi ile yapılabilmektedir. Özellikle gelişen teknolojinin de etkisiyle lazer yöntemiyle çok kısa bir sürede yapılabilmektedir.
Doğum sonrası yırtılma izlerinin giderilmesi
Doğum sonrası yırtılma izlerinin giderilmesi (perineoplasti ya da perinoplasti)amacıyla yapılabilmektedir. Bu izler doğum yapmış olan kadınlar için bir rahatsızlık sebebi oluşturabilmekte ve istekleri üzerine giderilebilmektedir.
Vajinanın üst ve alt dudaklarının büyütülmesi
Vajinanın üst ve alt dudaklarının büyütülmesi
Kızlık zarı dikilmesi işlemi
Kızlık zarı dikilmesi işlemi de sosyal ve ailevi baskılar sonucunda yaptırılan bir genital estetik türüdür.

Yapılan genetik estetikler sonucunda kadınlar istedikleri görünüme ulaşabilmekte, böylece daha kendilerini daha mutlu ve iyi hissetmeleri sağlanabilmektedir. Aynı zamanda cinselliğe karşı dış görünüşlerinden dolayı olan çekincelerinin ya da korkularının da bir miktar azaldığı gözlemlenmektedir.

0530 869 89 81